„Taigi, pirmiausia, ką reikia daryti, tai paprasčiausiai eiti. Vis lėtinant savo žingsnį. Taip grįžtame į paprastumą. Vėliau įeiname į kambarį, kuriame geriame vandenį. Gal pusvalandį mokomės iš naujo neskubėdami gerti vandenį. Palaipsniui pereiname per tris pagrindines pozicijas – stovimą, sėdimą ir gulimą. Dabar jau ilgam atsisėdame į patogias kėdes ir esame pasiruošę stebėti tiek fiziškai, tiek psichologiškai.“ – M.Abramovič
Kūrybinius užsiėmimus veda Apeirono teatro įkūrėjos ir kūrėjos Greta Gudelytė ir Eglė Kazickaitė, kurios šiems užsiėmimams patirties sėmėsi dalyvaudamos pasaulinio lygio kūrėjos Marinos Abramovič instituto kūrybinėse dirbtuvėse „Cleaning the house“ Graikijoje 2019 m., Brazilijos ir Portugalijos teatrų aktoriaus, režisieriaus ir aktorinio meistriškumo metodikų tyrinėtojo Diego Borges kūrybinėse dirbtuvėse „First Body“ New York 2019m. , 2020 m. dalyvaudamos Giselle Rodrigues ir Diego Borges „Workshop of creation“ , Tarptautiniame universitete Peace –Unipaz, Brazilijoje. Nuolatinė praktika Lietuvos teatro scenoje leidžia įgytas žinias pritaikyti ne tik savo profesijoje, bet kūrybinėmis patirtimis dalintis su žmonėmis ne iš teatro srities, kuriems kūrybiniai metodai gali padėti giliau pažinti save, atsiskleisti, atsipalaiduoti, suteikti pasitikėjimo savimi ir kitu žmogumi, žadinti fantaziją, sąmoningumą ir kritinį mąstymą.
Kūrybingo gyvenimo procesai, mūsų kasdienių veiksmų grandinėje, reiškiasi noru tobulėti, mokytis, nebijoti klysti, atrasti ir suvokti. Mūsų tobulėjimo procesas yra amžinas. Jis nenutrūkstamai vyksta santykyje su savimi, su kitais, su aplinka. Kūrybinių užsiėmimų „Metodas: monologas“ metu, pasitelkus fizinio ir psichologinio teatro praktikas, Marinos Abramovič, Diego Borges, Giselle Rodrigues, Jerzi Grotowski metodus taikomus teatre, tikimės padovanoti jums netikėtų atradimų apie jus, apie kitą, apie santykius.
Užsiėmimų metu atliksime pratimus, kviečiančius pakeisti: skubų dienos ritmą – neskubėjimu, didelį informacijos srautą – susikoncentravimu į vieną, daugiažodį bendravimą – tyla, pojūčiais, nepasitikėjimą –pasitikėjimu, jausmų slopinimą – jausmo paleidimu.
Šios kūrybinės dirbtuvės gali būti skirtos: kūrybinių sričių profesionalams (organizuojama pagal poreikį arba užsakoma); bet kurios srities vieno kolektyvo nariams kaip komandos stiprinimo sesijos (užsakoma); bet kurios veiklos srities asmenims (organizuojama reguliariai, būtina registracija)